En iyi psikolog filmleri detayları

İçindekiler

İzlenecek filmler büyük ölçüde hayali olmasına rağmen, bu filmler izleyicilerin psikolojik bozuklukların ve bunların profesyoneller ve bir bütün olarak toplum tarafından tedavisinin gerçek hayatta nasıl ortaya çıktığını anlamalarına yardımcı olur. Bir kişinin ruhunun var olduğu koşulları belirleyen sayısız sosyal, politik ve ekonomik faktör hakkında kapsamlı bir anlayış kazanmak istiyorsanız, filmleri psikolojik bir mercekle analiz etmek zorunludur. Böylece film, bir kişinin akıl hastalığının veya sıkıntısının nasıl ortaya çıktığını belirleyen çok sayıda kapsayıcı faktörü iletebilen en etkili araç haline gelir. Çoğu zaman, filmler toplumda psikolojik bozuklukların nasıl olduğuna dair politik ve sosyal yorumlar sağlar.

Karakterlerin düşünme, hissetme ve davranma şeklini yöneten sistemleri gözlemlemek, bir filmin psikolojisine daha derinden bakmayı sağlar.

En iyi psikolojik gerilim filmleri türlerine sadıktır. Gerilim dolu ve zekidirler, karakterler gerilimli ortamlarla karşı karşıya kalırken izleyicileri zihinlerini genişletmeye zorlarlar. Oyunculuğun en iyilerinden birkaçı bir ya da iki kez psiko-gerilim filminde perdeyi süsledi ve tür çok sayıda filmin altına yerleştirilebilir. Zihinlerin bükülmesine, kasların kasılmasına neden olan psikolojik gerilim filmlerine bakacağız; bükümlü sonları doğuran gerilim filmleri hala sinemanın kötü şöhretinde yaşıyor. En iyi psikolog filmleri içinde 7 tane filmi sırasıyla inceleyeceğiz. 


Psikolojik gerilim filmleri, dış macera ve tehdide daha az, gerçekliği kavrayışları tehlikeli bir şekilde başarısızlığa yakın olan kahramanların ve kötü adamların iç dünyalarına odaklanır. Bunlar paranoya, kuruntu, fobiler ve istismar hikayeleridir. Çok ihtiyaç duyulan arınmayı sağlarken, korkularımızı açığa vururken ve bunların ya fethedilebileceklerini ya da en azından gerçek bir geçerliliğe sahip olduklarını açığa çıkarırken izleyicinin endişelerinden yararlanırlar.Bununla birlikte, hangi filmlerin psikolojik gerilim, hangilerinin sadece gerilim filmleri olduğunu ve karakterlerin – diğer türlerde olduğu gibi – kendi kişisel psikolojileri tarafından motive edildiğini belirlemek zor olabilir. Birçok hikaye anlatımı türü gibi, kriterler biraz belirsiz olabilir ve buna takılmayacağız. Bunun yerine, kesinlikle %100 heyecan verici ve kesinlikle %100 psikolojik kaygıya dayalı olduğunu düşündüğümüz filmlere odaklanacağız.

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.