15 Dec
15Dec

Benim burada yazdıklarım bir siyasi partinin reklamı yada öne çıkartılması değil.Çalışmaalrımız sırasında kanunlara o günlerde sadece kanun teklifinde adı geçen parti bu kanunları  TBMM  taşıdı.,

Ben Nurettin DEMİR  bey'e her zaman müteşekkirim.  Bizleri dinleyip konuları  TBMM ine taşıdı.

Yıllardır konuşulan şu ek gösterge yani 3600 EK GÖSTERGESİ 2012 yılında TBMM sunulmuştu. Ne yazık ki siyasi ve kişisel ego nedeni ile bu konu TBMM den geçmedi ve kanun teklifi kadük kalarak iptal edildi.

https://www2.tbmm.gov.tr/d24/2/2-0896.pdf

O gün bu kanun teklifinin karşısında olan HÜKÜMET-SEN başkanlığını yapan zat-ı muhterem bununla birlikte SAĞLIK PERSONELİ MESLEK ODA KANUNUNA'DA  karşı çıkmışlardı.

Çünkü bilmedikleri bir şey onlara hep uzaktı. Araştırmak ve danışmalık hizmetini almayı da beceremeyince sadece defans olup hep engel oldular.Her başarı onların eseri olarak lanse edildi.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 3600 Ek göstergeyi  seçim vaadi olarak açıklamasından sonra EK GÖSTERGE  konusu konuşulur olmaya başladı.

Eğer 2012 yılında bu kanun teklifine engel olunmamış olsa idi bugün sağlık çalışanları daha fazla EK GÖSTERGE  için mücadele veriyor olabilirdik.

Ben ve diğer dernekler o günlerde tüm siyasi partileri Meslek Oda Kanunun Önemini anlatmak için dosyaalr sunduk lakin sadece bu öneriye sıcak baktı ve bu kanun teklifini ve Devlet Memurları Kanunu ve Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Kanunu Hakkında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifini TBMM ye taşıdı.

Sonrada keşke teklif başka partiden gelseydi diyen siyasi partiler ile karşı karşıya kaldık. Ne yazık ki bu Milletvekilleri Ülkede söz sahibi olarak görev aldılar.

Meslek Oda Kanuna sadece sendika bölünür diyen zihniyet ve yöneticileri gelinen noktada Sağlık Çalışanlarına ne kadar haksızlık ettiklerinin umarım farkındadırlar.ben bu insancıklara HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

SAĞLIK PERSONELİ MESLEK ODASI SENDİKALARIN ÖNÜNDE ENGEL OLMADIĞINI ANLAMAYAN KİŞİLER  SADECE KOLTUK SEVDASINA bir ülkenin sağlık ordusuna ihanet ettiler.

https://www2.tbmm.gov.tr/d24/2/2-0438.pdf

Daha 657 DMK'nın içeriğini ve özlük hakları tablosunu bilmeyenler eğitim durumlarına göre ek gösterge verildiğini bilmeyenler ne yazık ki kraldan çok kralcı olup sendika üyeliği karşılığı herkese 3600 EK göstergeyi pazarladılar. Siz kim kanun hazırlamak kim? Bir 3600 türküsü devam ediyor daha önce bu konuda 3600 Ek GÖSTERGESİNİN  2008 yılından sonra memur olanların menfaatine olmayacağını anlattım LİNK TIKLAYINIZ https://www.youtube.com/watch?v=fKLOY3IO1cs&t=14s

Ne yazık ki Sağlık Personelleri bugün yaşanan tüm olumsuzlukları hak ediyor.Rahataı için vermediği  ödün kalmadı.Yani horoz hikayesi taviz verdikçe hep başka şeyler kaybedildi.

Hikaye şöyle

Hikaye bu ya her sabah ezan okuyan bir horoz varmış.Bir gün ona sahibi demiş ki:

– Her sabah ezan okuyorsun, bir daha ezan okursan senin tüylerini yolarım.

Bu tehdit karşısında horoz korkmuş ve kendi kendine demiş ki; “Zaruretler mahzurları mubah kılar. Canımı kurtarmak için ezan okumaktan vazgeçmeliyim.

 Nasıl olsa benden başka horozlar var. Her halükarda onlar ezan okur.”Horoz ezan okumayı bırakmış…Bir hafta sonra sahibi tekrar gelmiş ve demiş ki:

– Eğer tavuklar gibi gıdaklamazsan senin tüylerini yolarım…Horoz bu tehdit üzerine horozluktan vazgeçmiş ve tavuklar gibi gıdaklamaya başlamış. Horoz tavuklar gibi tam bir ay gıdakladıktan sonra sahibi tekrar gelmiş ve bu kez şöyle demiş:

Duaya ihtiyacınız var mı? 

Öğüt dinlemeye ne dersiniz? Kıssa arşivimizi gördünüz mü?

– Ezan okumayı bıraktın, tavuklar gibi de gıdaklamaya başladın. 

Şimdi de tavuklar gibi yumurtlamazsan yarın seni keserim!

Bunun üzerine horoz ağlamaya başlamış ve demiş ki;

– Keşke ezan okurken ölseydim.

Selamlar

Hüseyin AYHAN 

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.