OYUN İÇİNDE  OYUN

Yazıya başlamadan lütfen linki tıklayarak izleyin ve yazıyı okumaya başlayın

Ben Sezen AKSU savunucusu değilim lakin bu ülkede bu kadar da insanlar çok çabuk kanıp gaza gelmemeli. Yazımda ne birini kayırmak NEDE BİRİLERİNİ YERMEK GAYEM YOKTUR. Lakin HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSUP ŞEYTANINDA DİLSİZ AVUKATI OLMAM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR ...

Dün Sezen AKSU’yu göklere çıkarıp övenler ve dahası bu şarki harika, Adem ve Havva   bunu da  “cahillik yapıp  Tanrı cennetten kovama sebebi olarak” söyleyenler acaba ne değişti ? Fikrinizi değiştiren nedir?.

Bazı cemaat ve kanaat önderleri şarkıda karalama yok derken neden sizde farklı düşünce oluştu?

Her ne olursa olsun, kim olursa olsun camide bir sanatçıyı hedef göstermesi doğru bulmuyorum  Sezen Aksu’nun evine yürümesi birileri tarafından tamamen kurgulanmış, planlanmış, gündem yaratmak için yapılmış bir olgu!  

Beyler millet aç; elektrik faturası ,doğalgaz parası, çocuğunum eğitim parası,kirasını ödeyemiyor. Neden bu sorunları  bu kadar ön plana çıkartmıyorsunuz da 2017 deki bir şarkı ile gündem değiştirmeye çalışıyorsunuız. Bu işin içindekiler  kurtuluş savaşında İngilizlerle içeride işbirliği yaparak cephe açmaya çalışan sahte şeyhlerin torunlarıdır. 

Diyelim ki şarkı sözleri yanlış, bu ülkede islam’a zararı ne yazık ki müslüman görünümlü din düşmanları ve hükümeti desteklediğini söyleyenler veriyor. Çocuk tecavüzlerine ve kadın ölümlerine bu kadar tepki gösterdiniz mi? Kamuoyu oluşturdunuz mu? 

Yapamazsınız beslendiğiniz yerler belli…

Bu ülkenin Hasan Tahsinleri ve Atatürkleri bitmez… 

Beyler biz bunu yemedik yutmadık Lakin bu sizin provaksyonuz ile  Aksu’nun evini taşlayıp yakmaya kalksalardı? Yada öldürselerdi ne değişirdi?. 

Beyler hatırlayın bu ülkede  LGBT olayında da aynı şeyi denedi. LGBT den sizden bize gelenleri açıklarsak sokağa çıkamazsınız tehdidi üzerine bu gurup saçma bir açıklama ile eylemden vaz geçtiler. 

Her dönem bu olayları bu ülkede görmek mümkün. Sezen AKSU bu ülkede hükümetin açılım olayında akil kişiler arasında değilmiydi? karşı gurubu kullandığı kelimeye kimse neden tepki göstermedi. ”  

Bu ülkede “Kimin ne zaman kahraman ne zaman hain olacağınız belli değil” 

Çünkü ülke olarak “İKRA” yı anlayamadık sadece birileri bir yerden tetikliyor ve bu troller aracılığı ile çığ gibi büyüyerek saçma sapan gündem oluşturuyor.  

Bu ülkede değişen bir şey yok yani Türkiye de yaş olarak bazı olayları bilecek yaştayım ben bu ve buna benzer olayların tetikçiler aracılığı ile yapılarak hükümetler yıkıldığına şahit oldum

Bu olayda da  gelinen noktada değişen bir şey yok bildiğimiz işin arka planında olanlar 2017 yılındaki şarkı sözü ile ülkede gündem değiştirip halkın algısı ile oynayarak yaşanan ekonomik krizleri inanç üzerinden unutturup ülkede yaşanan ekonomik kriz ve zamları meşrulaştırmak  olgusu var. 

Bu ülkede ayetlerle dalga geçenler büyük elçi olarak atanırken yada hırsızlığı çalıyor ama çalışıyor diyerek meşrulaştırırken susanlar şimdi neyin kafasını buluyor. 

Bu ülkenin Kültür Bakanlığı bu parçanın single,kaset,cd,plak vb. nasıl bandrol verdi? Bence buraları sorgulamak gerekir. Yapılmadı neden çünkü Sezen AKSU Sayın Cumhurbaşkanının açılımını destekledi ve Akil insanlar arasındaydı. 

Bence malzeme bitti  ve beş yıl önceki şarkı üzerinden ve çarpıtılarak gündem oluşturuluyor. Şarkının bence can yakan kısmı aslında tartışılan yer değil şu sözler üzerinde ama dışa vurulamıyor. 

Ne şahane bir şey yaşamak
Dibe vurmak dimdik durmak
Bin bahane bin oyun kurmak
 

Acısıyla tatlısıyIa
Ne şahane bir şey yaşamak
Dibe vurmak dimdik durmak
Bin bahane bin oyun kurmak
 

Ülkemizin en hassas yeri  nedir? 

Tabi ki inanç değerleri üzerinden  yüklenmek şarkıda da şu dörtlük var yüklenelim gitsin. 

Tutarsa gündemi değiştirmiş oluruz. 

Tutmazsa oturur başka argümanlar ararız olmuş 


Binmişiz bir alamate
Gidiyoruz kıyamete
SeIam söyIeyin o cahiI
Havva iIe Adem
 

Bir kere olsun şarkının tüm sözlerini okuyun ve dinleyin ve olaya sağ duyu ile yaklaşarak olayı değerlendirin Yapmayın beyler bu filim 1950 yılında oynandı. 

Tıpkı "Atatürk'ün Selanik de ki evi bombalandı" haberini yayıp  Eylül 1950de olduğu gibi bir senaryo oynandı.  Beyler günümüz teknoloji ve bilgiye en hızla ulaşım çağı  bu sefer bu sadece birkaç mahallede tutu ve  çoğunluğu gaza getiremediniz! 

 Türkiye’yi kumpaslarla kana bulayan örgütün hiç bir kaos planı tutmuyor! 

Çünkü yerli ve milli olmadıkları anlaşıldı!  

Ben Sezen AKSU’nun avukatı da değilim. Açılım döneminde de kendisini eleştirenlerdenim  sanatçı sanat yapar siyaset yapmaz ve alet olmaz. Ben buradan yine de Sezen AKSU’ya da geçmiş  olsun dileklerimi sunuyorum. 

Tabi ki, Linç edilme  korkusu epey etkilemiştir..  

Bu ülkede bir partinin basın danışmanı Nur Sürer ile Doktor/Yazar Ercan KESAL’ı ölümle tehdit etti. 

Kimse sesini çıkarmadı. Bu danışmanın bu iki sanatçı için suçlaması terör propagandası” yaptıklarını iddia ederek, adeta bir yerlere talimat verdi. Sanatçıları hedef gösteren danışman, “Türk devleti hainleri bu alandan temizlemeli ya da o karanlık ele esir olarak düştülerse onları kurtarmalı” ifadesini kullanmıştı. 

Yani bu filim hep sergileniyor nedeni ise cehalet. 

Bu ülkede Oslo ve Beşiktaş görüşmeleri ortada iken siz neyi provke ediyorsunuz?

 Daha önce bir yazımda şunu öne sürmüştüm  bu ülkenin “Son 50 Yıllık Tarihini Yazacak” ve hiçbir itilaf olmayacak ve herkes mutabık kalacak böyle bir tarih yazarı var mı? 

El cevap tabi ki HAYIR! Çünkü her mahallenin bir siyasi bakışı ve inancı var (Cemaat/Sendika/Tarikat) bu kadar kolay değil mutabık kalmak. 

Evet biz “İKRA”yı anlamadıkça bizi içerden parçalamaya çalışacak bir çok oyun kurucular olacak ve bu oyun hep devam edecek.    

Bu ülke  60'larda 1980 lerde darbeyi gördü nedenleri her inanç gurubuna göre farklı herkesin bir haklı sebebi var. Bakın bu günlerde bu darbelerin sonrasında insanlar ortak zeminde KULLANILDIKLARINI alenen söylüyor. Mesele “Vatan Millet Sevdası değil” 

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu bizi “Mamak cezaevine(Sağcı/Solcu) diye atanlar bir birimizi öldürelim diye Plan yaptılar   demişti.

 İthallerin neler yaptığını ve yapacağını tarih bize kaç kere gösterdi!  

Neyse mevzu derin, yaralar kapanmadı halâ fazla söze gerek yok!  

Bu ülkeyi anlayacak sorunlarına çözüm olacak yerli ve milli insanlar  gerek!  Mesele Şarkı sözü değil. Ders alınmadıysa  bu halk her şeyi hak ediyor Ayette ne deniliyor

“HER TOPLUM, LAYIK OLDUĞU ŞEKİLDE YÖNETİLİR”. Bu konuda Rabbimiz kitaplarında ne diyor bir bakalım..! “Bir toplum, kendilerinde bulunanı değiştirmedikçe, Allah da onlara verdiği nimeti değiştirmez. Şüphesiz Allah işitendir; bilendir.” [8ENFAL.53] 

“Siz ne halde iseniz başınıza o şekilde idareciler gelir. Bir topluluk kendini düzeltmedikçe, Allah CC. onlardaki hali düzeltecek değildir." 

Bir toplumu oluşturan fertler kendi iç dünyalarındakini değiştirinceye kadar, Allah onların oluşturduğu toplumu değiştirmez. “ [13RAD.11] 

İnsanlar her zaman layık oldukları yönetim tarzıyla yönetilirler;
Şöyle ki; kendileri iyi olurlarsa yöneticileri de iyi olur, kötü olurlarsa yöneticiler de kötü olur. Zira yöneticiler halkın içinden çıkarlar ve onların bir parçasıdırlar..!

Allah'a emanet olsun 

Saygılarımla 

Hüseyin AYHAN

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.